Asi jako každá těhotná žena jsem hledala nějaké vhodné oblečení pro budoucí maminky. A to nejen pro nastávající maminky, ale i pro nosící matky na každou příležitost a na celé období.

KABÁT A SVETR

Naposledy jsem za tímto účelem brouzdala po internetu v první polovině roku 2018. Neměla jsem chuť do oblečení na „chvilku“ investovat mnoho peněz. Pokud ano, tak jen do opravdu dobrých kousků, které mi dlouho vydrží. Nějaké oblečení pro budoucí maminky jsem již měla od doby prvního těhotenství, ale něco mi přeci chybělo, a to především podzimní a zimní oblečení pro budoucí maminky. Nejvíc pak vhodný kabát, který by pojal břicho ženy v sedmém a vyšším měsíci těhotenství.

Při prvních dvou těhotenstvích jsem jezdila „jen“ do práce, tedy žádné vycházky, jen se ráno posadit do auta a přeběhnout z parkoviště do kanceláře. Vyřešila jsem to zapůjčením kabátu od mojí mamky. U třetího dítěte jsem byla doma a chtěla jsem si to užít trochu víc. Porod byl předpokládán na polovinu srpna, takže velmi brzy měl přijít podzim a se dvěma staršími, ale malými dětmi to znamenalo, že budeme hodně venku. Tedy kabát na období podzim/zima/jaro nutný. Navíc jsem chtěla být připravená i na nošení třetího syna šátku a nemuset u toho zmrznout nebo zmoknout. Starší dva jsem také nosila, ale vyšlo to na pozdní jaro/léto.

Chvíli jsem hledala něco vhodného a nakonec jsem vybrala nějaké oblečení pro nastávající maminky na jaro/léto, ale hlavně bundu i svetr, a to od Jožánka (www.jozanek.cz). Na jejich řešení mě nejvíce nadchlo to, že obojí mohu nosit i jako netěhotná. Pro těhotné a pro nosící matky je bunda i svetr řešena dvěma různými vložkami, které se zapnou do původního zipu. Vznikne tak slušné místo pro velké břicho a v druhém případě příjemně teplý prostor pro miminko nošené v šátku. Když vložku nepoužijete, máte příjemné oblečení , dokud ho neroztrháte. Cena není nízká, ale odpovídá kvalitě i zpracování. I z pohledu funkčnosti se mi tohle oblečení pro těhotné a nosící matky zdá velmi promyšlené.

KOJÍCÍ TÍLKO

Ještě bych zmínila jeden kousek oblečení pro maminky, který jsem hodně využila, a týká se období kojení. Mířím ke kojícímu tílku. Pokud jde o kojící podprsenku, tak ta se mi neosvědčila, cítila jsem se v ní nepříjemně. Naopak kojící tílka jsem měla postupně tři, každé vydrželo přes kojení dvou dětí. Nevybrala jsem si úplně nejlevnější tílka, byla od Carriwellu. Nicméně ona mají ještě jednu prima vlastnost, krásně a příjemně stahují břišní partie. Celkově jde o moc příjemné prádlo.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Pokud bych ještě měla dát tip na prádlo pro kojící maminky, čtěte Oblečení pro budoucí maminky. […]