Ke stránce O miminku se váží články z rubriky Péče o miminko. Píši o těhotenství, porodu a všem, co se k miminku váže a přišlo mi důležité zmínit.

ČEKÁNÍ NA MIMINKO

Než jsem poprvé stala matkou, trvalo to celkem dlouho. Prožila jsem si docela trpký příběh, který mi odhalil něco o mně samé. Čekání na miminko mě přivedlo k mnoha úvahám a ukázalo nové cesty, na kterých jsem potkala zajímavé lidi. Na cestě k mateřství jsem postupně na svém životě některé věci měnila a hlavně jsem upravila svůj životní styl. Během čekání jsem také neúspěšně absolvovala dva přenosy v rámci umělého oplodnění. Ten neúspěch nejspíš pohnul správným směrem s mojí myslí, která v celé věci jistě hrála podstatnou roli. Nakonec si vše samo a přirozeně sedlo a můj příběh píše novou cestu v podobě tří synů.

MIMINKO JE TADY

Péče o miminko je poměrně náročná disciplína, než se jako matka zaběhnete. První syn se mi narodil v roce 2013 a nebylo pro mě vůbec snadné se zorientovat v péči o něj. Byla jsem bez zkušeností, žádné miminko jsem předtím v ruce nedržela a ani nevozila v kočárku. Ale snažila jsem se na svého syna „napojit“, abych poznala, co potřebuje. To mi přišlo jako klíč k úspěchu. Knížky jsem neměla načtené, bála jsem se, že by mě spíš zmátly, že jsou moc obecně napsané. Jednu knihu jsem ještě v porodnici nakonec v ruce měla, byla z roku 1981, přinesla ji moje máma. Tahle knížka, protichůdné rady sestřiček a reakce mého syna mě přesvědčily o tom, že je potřeba vždy hledat svoji cestu. A podařilo se.

To nejdůležitější, co se týká péče o miminko, kojení, uspávání, přebalování a další rodičovské disciplíny, jak jsem prožila na vlastní kůži, dávám k dobru. Co dítě to originál, tedy tu můžu pouze tvrdit, že popsané na 100 % platí jen u mých tří dětí.