Pohyb mě vždy bavil. Dá se říct, že cvičím celý život, byť se forma cvičení různě měnila. Moje životní cesta je pohybem lemována od dětství a teď jsem se cvičení začala věnovat každý den a cíleně. Navíc už i se znalostmi z oblasti zdravotní tělesné výchovy.

DĚTSTVÍ A POHYB

Jsem ještě z generace, která po příchodu domů ze školy běhala venku a uměla se zabavit sama na dětském hřišti. Dětský kanál neexistoval, až na Studio kamarád v neděli dopoledne, a počítač měl velikost jedné místnosti. Za svoje první vysvědčení jsem si přála lano na šplhání, dostala jsem ho a viselo z druhého patra dolů na zahradu. Kromě toho jsem vždy tíhla k tanci, ať v podobě baletu či gymnastiky. Bohužel s přechodem na střední školu ze všeho zbyla jen víkendová turistika a kurzy tance.

PRACOVNÍ ŽIVOT

Pak přišel pracovní život, vysedávání v kanceláři, za volantem, na školeních a různých poradách. Tenhle život bez pohybu se podílel na mým starostech s otěhotněním. Přišla záchrana v podobě cvičení a jógy, změny denního režimu a stravování. Po čtyřech letech jsem se dočkala prvního syna. Dnes mám syny tři a je tu zase pohyb, kterým se postupně dostávám do formy. Cvičení mi také pomáhá udržet se v psychické kondici a síle při výchově tří malých ďáblíků.

POHYB A JÁ – DNES

Můj cvičební plán? Cíleně používám pro své cvičení znalosti z oblasti zdravotní tělesné výchovy a přidávám kondiční trénink. Sestava cviků, kterou jsem si vytvořila, odráží moji kondici a poměrně náročný cíl, kterého chci dosáhnout. Každý den mi cvičení zabere zhruba 90 minut. K tomu přidávám kratší vycházku a trénink vzdušného tance. Nemáte-li náročný cíl, stačí cvičení v délce 45 minut denně, nebo alespoň obden. V opravdu vysokém věku doporučuji alespoň 20-ti minutové cvičení na zahájení každého dne.

PROČ CVIČÍM

O pohybu a fungování lidského těla jsem si osvojila zajímavé dovednosti a znalosti, které mě vedou k potřebě cvičit každý den. Cvičení mě baví, protože je v něm život. Pevně věřím tomu, že mě zdravotní kompenzační cvičení udrží v kondici, zdraví, pohyblivosti a soběstačnosti až do vysokého věku.

LEKCE ZDRAVOTNÍHO KOMPENZAČNÍHO CVIČENÍ

Zatěžujete svoje tělo nějakým sportem a přesto nebo právě proto vás něco bolí víc, než je zdrávo? Bolí vás záda nebo klouby z dlouhého sezení nebo při chůzi? Nebo jen cítíte, že máte málo pohybu, a chcete to vhodným způsobem změnit? Ve všem zmíněném pomůže zdravotní kompenzační cvičení. Jste-li s Hradce Králové a jeho blízkého okolí, vedu tu cvičební lekce. Další informace najdete i na FB Život v pohybu.

0 0 vote
Article Rating
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] přihlásit do kurzu pro začátečníky hned od září. A dětská záliba? Jak jsem psala v jiném článku, jako malá jsem se věšela za nohy, kde to šlo, a šplhala po laně tak samozřejmě, jako jiní […]